Primaria comunei Fundeni

Judetul Calarasi

ANUNT

Privind suspendarea concursului  privind ocuparea unor posturi  vacante si temporar vacante aflate in derulare

Avand in vedere prevederile Legii nr. 55/2020 , art .27, alin. 3 privind unele masuri pentru prevenirea si combaterea efectelor pandemiei de de COVID -19 ,,(3) Pe durata stării de alertă, în instituțiile și autoritățile publice se suspendă orice tip de concurs pentru ocuparea posturilor sau funcțiilor vacante și temporar vacante,……….,,.

Astfel ca: proba scrisa si proba interviului pentru ocuparea functiei  contractual vacanta  –Muncitor I se suspenda urmand ca sustinerea acestora sa se desfasoare la 2 zile de la iesirea din starea de alerta;

– proba scrisa si proba interviului pentru ocuparea functiei publice de executie temporar vacanta-referent, grad profesional asistent se suspenda urmand ca sustinerea acestora sa se desfasoare la 2 zile de la iesirea din starea de alerta.

Se va reveni in timp util cu precizari exacte privind  data  si ora de desfasurare a concursurilor.

Secretar comisie examen,

Dragomir Irina